TEMA HAVUZ İÇİN TASARLANAN TUZLU SU HAVUZ SİSTEMİ NEDİR?

Tema havuz için yazılan tuzlu su sitemi kısaca, doğal yolla havuzda çeşitli sebeplerle oluşan bakteriyolojik (Koliforma virüsü,E-koli bakteri, Pseudamas Aregonosa, Legionella Preumophilla vs.) organik, inorganik ve virütik kirliliklerin bertaraf edilmesi amacıyla tasarlanmış bir otomasyon sistemidir.

Bilindiği üzere tuz doğadaki etkili dezenfeksiyon maddelerinden biridir. Bu sistemde havuzun normal filtrasyonu devam ederken, dezenfeksiyon için gerekli olan Serbest Klor, Tuz-Klor Jeneratörünün özel elektroliz hücresinde gaz olarak oluşturulur ve besleme hattından havuz suyuna gönderilir. Bu sayede suyun berrak, temiz ve sağlıklı olması sağlanır, bakteriler, virüsler

ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

  • Modüler bir sistemdir. İhtiyacınıza özel tasarlanabilir.
  • pH, ORP, tuz durumu, pH tank seviyesi, Filtre basıncı, Denge tankı durumu vb. gibi birçok parametreyi grafik olarak izleyebilirsiniz
  • ideal havuz için pH ve ORP yi otomatik ayarlar
  • Gerektiğinde Filtre temizliğini otomatik yapar
  • Uygulama ile uzaktan takip ve kontrolü sağlanır.

Uzaktan izleme:

Yüzme Havuzunun su sıcaklığı, pH, ORP, tuz durumu, pH tank seviyesi, Filtre basıncı, Denge tankı durumu vb. gibi birçok parametre kontrol altında tutulur ve uzaktan izlenebilir.

Uzaktan yönetim:

Havuzunuzun kontrolü, Havuz aydınlatmaları, Çevre aydınlatması, bahçe sulama gibi sistemlerin uzaktan kontrolünü sağlayabilirsiniz. Sürekli aynı rengi görmekten sıkıldıysanız bu özellik tam size göre. Havuz aydınlatmalarının rengini değiştirmek artık parmaklarınızın ucunda. Havuzu kullanmasanız da havuzun temiz kalması için çalışması şart. Havuzunuz ya sürekli çalışıyor ve yüksek enerji harcıyorsunuz, ya da dönem açılmadan yüksek havuz bakım maliyetine mi katlanıyorsunuz? Tema havuz otomasyonunda, Havuzunuzu kullanmadığınız dönemde haftalık program yaparak havuzunuzun günlük/haftalık temizliği otomatik olarak yapılır. Bu programa, havuz bakımının yanında Havuz aydınlatmalarını, Çevre aydınlatmalarını ve hatta bahçe sulama sistemiyle bile bütünleştirebilirsiniz.